beykoz adak kurban
Beykoz Adak Kurban

Beykoz Adak Kurban Kesim Ve Satış Yeri

Beykoz adak kurban , Beykoz ilçemiz de dahil olmak üzere İstanbul Anadolu yakasının tüm semt ve ilçelerine kurbanlık, adak kurbanı, akika kurbanı, şükür kurbanı ibadetlerinizde steril kesim ve hızlı dağıtım hizmeti vermekteyiz. Beykoz adak kurbanı, Beykoz akika kurbanı, Beykoz şükür kurbanı hizmetlerimizle ibadetlerinizi gönül rahatlığı ile yerine getirebilir. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık tarafından onaylı Kesimhanemizde gönül rahatlığı ile kestirebilirsiniz. Kesim hanemiz periyodik olarak denetlemelere tabi tutulmaktadır.

Beykoz Adak Fiyatları

Beykoz ilçemizde adaklık ve kurbanlık ibadetleriniz için küçükbaş hayvanlarımızın fiyatı 399 TL den başlamaktadır. WhatsApp veya telefon yoluyla detaylı bilgi alabilirsiniz. Düğün, dernek, açılış, terfi etme, asker uğurlama gibi bir çok etkinlikte müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Etkinlik yerinde profesyonel kasaplarımız tarafından kesim, paketleme hijyenik bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

İstanbul Adakçılık 1980’de kurulmuş olup günümüze kadar sayısız müşteriye hizmet vermiştir. Kendi meralarımızda son derece özenerek beslediğimiz küçükbaş adakları veteriner hekim tarafından kontrol altında olmaktadır.Ergonomi ve Hijyen bakımından kesinlikle taviz vermeden müşterilerimize hizmet sunduğumuz kesimhanemizde Profesyonel Kasaplarımız tarafından İslami usullere uygun olarak kesim, paylara ayırma ve paketleme işlemimiz gerçekleşmektedir.

Beykoz Adaklık Kurban
Beykoz Adak Kurban Satış ve Kesim Yeri

Kurban Nedir?

Kurban, ibadet niyeti ile belirli zamanda, belirli nitelikleri taşıyan hayvanı, Allah’a yakınlık için,ibadet niyetiyle kesmektir.Kurban,kesenin kendi nefsine bedel olarak kesilir.Allah rızası için halisane niyetle kesilen kurbanın akan ilk kanı ile birlikte kurban kesen mü’minin günahlarının bağışlanacağı beyan olunmuştur.
Kurban kesmek mal ile yapılan bir ibadettir ve vacibtir.
Hicretin ikinci yılında emredilmiştir.
Zenginlerin, kestikleri kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Varlıklı insanlarla birlikte yoksullar da sevinir. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzur ve mutluluğunu arttırır.
Sevgili peygamberimiz: ”Kim (mal) genişliği bulur da kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın.” (et-Terğib ve’t-Terhib, c.II, s.155) buyurarak kurban kesmenin zenginler için önemli bir görev olduğunu belirtmiştir.

Kimler Kurban Keser?

Aşağıdaki şartları taşıyan kimselerin kurban kesmesi vaciptir:

  • Müslüman olmak,
  • Akıllı olmak,
  • Erginlik çağına gelmiş olmak,
  • Hür olmak,
  • Nisab miktarı mal veya paraya sahip olmak. (Kurban nisabında mal ve paranın üzerinden bir senenin geçmesi şart değildir.)
  • Kurban kesiminin vakti, kurban bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günüdür. Üçüncü günün akşamından sonra kurban kesilmez.

Kurban Edilecek Hayvanlar

Koyun, koç, toklu, keçi, deve, sığır ve mandadır.
Bu hayvanlardan devenin 5,sığır ile mandanın 2,koyun toklu koç ile keçinin 1 yaşını doldurmuş olmaları gerekir.Ancak küçükbaş kurbanlıklar altı ayı tamamladıkları halde bir yaşını doldurmuş gibi olurlarsa bunlar da kurban edilebilir.
Bir küçükbaş kurbanlığı ancak bir kişi kurban edebilir.Fakat sığır,manda ve deve 7 kişiye kadar ortaklaşa kurban edilebilir.

Akika Kurbanı Nedir?

Akika, çocuk nimetine karşılık,Allah’a şükretmek ile kurbanlık hayvanlardan kesmektir. İmkanı olanlar,çocukları için mutlaka akika kurbanı kesmelidir. Küçük iken kesilememiş ise,akıl balig olduktan sonra da akika kesilebilir. Hatta küçük iken akika kurbanı kesilmemişse, kişi kendisi içinde akika kesmelidir. Peygamber efendimiz nübüvvetten sonra kendisi için akika kurbanı kesmiştir.
Akika kurbanı her zaman kesilebilir. Kurban bayramında da kesilebilir.
Etlerinden, kesen yiyebilir ve pişmiş veya çiğ olarak zengin, fakir herkese verebilir.
Akika,çocukları belalardan ve hastalıklardan korur.Kıyamette, ana-babaya şefaat eder.Peygamber efendimiz,”Erkek çocuğa 2,kız çocuğa 1 akika kesin” buyurdu.

Adak Nedir?

Adak Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Nezr,yani adak ibadettir. Adak ancak Allah için yapılır.Adak,bir ibadettir. Çünkü,namaz, oruç, hacca gitmek ve başka ibadetler nezr olunur. Nezrin yerine getirilmesini dinimiz emretmektedir. Getirilmezse, günah olur.
Hac sûresi, 29.âyet-i kerîmesinde meâlen, (Adaklarını yerine getirsinler) buyurulmuştur. Bunun için, nezri yerine getirmek vâcibdir. Bir şeyi adamak iki türlü olur: Mutlak adak, şarta bağlı adak. Beykoz Adak Kurban

1- Mutlak adak: Allahü teâlâ için, bir sene oruç tutacağım, demek gibidir. Bir şarta bağlı değildir. Bunu söylerken, kastetmese de, söz arasında dilinden çıkmış ise de, yapması vâcib olur. Çünkü, adakta niyetsiz, düşünmeden söylemek, ciddî, istiyerek söylemek gibidir. Hattâ, Allahü teâlâ için, bir gün oruç tutmak üzerime borç olsun, diyeceği yerde, bir ay oruç tutmak diye ağzından çıksa, bir ay tutması lâzım olur.
Şarta bağlı olmayan adağı, fakîr olsa da, hemen yapması lâzım olur. Yapmadan ölüm hâli gelirse, keffâret için vasıyet lâzım olur.

2- Şarta bağlı olan adak: Murâd edilen, istenilen şart hâsıl olunca, yerine gelince adağı yerine getirmesi lâzım olur. Yerine getirmeyip, yemîn keffâreti yapması da câizdir. şarta bağlı olan adak, şart edilen şeye karşılık olarak yapılmamalı, Allahü teâlâya şükür olarak yapılmalıdır.
Şarta bağlı olan adağı, şart hâsıl olmadan önce yapmak câiz değildir. Meselâ, (Hastam iyi olursa, Allah için şu kadar sadaka vermek ve sevâbını seyyid Ahmed Bedevî hazretlerine bağışlamak adağım olsun) deyip, hasta iyi olmadan önce adağını yapması câiz olmaz. Hasta iyi olduktan sonra yapması lâzım olur.

Adak Eti

Fakîr veya zengin, adakta bulunursa, adak hayvanın etinden yiyemez ve zekât verilmesi câiz olmayan anasına, babasına, evlâtlarına, kocasına veya karısına, fakîr olsalar da, yediremez. Yerse veya bunlara yedirirse yenilen etin kıymetini, fakîrlere sadaka verir. Akrabâsından ve evinde bulunanlardan, zekâtını vermesi câiz olan büyük, küçük herkes yiyebilir. Bunların içinde zengin olanlar yiyemez. Yerlerse, adak sahibi, bunların yediklerinin kıymetini fakîrlere verir.
Fakîre verirken bunun adak bedeli olduğunu söylemek gerekmez. “Hediyedir” dense de câizdir.

Adaklık Edilecek Hayvanlar

Adak ile adak kurbanı aynıdır. Adak olabilecek hayvanlar ile kurbanlık olabilecek hayvanlar da aynıdır. Adaklıklar koyun,toklu,kuzu,koç,keçi ve sığırdır.

Create your account

Call Now ButtonHemen Ara!
WhatsApp